PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107688}

Deklaracja

The Statement
6,2 529
ocen
6,2 10 1 529
Deklaracja
powrót do forum filmu Deklaracja

świetny film

ocenił(a) film na 8

solidny thriller.. niezle aktorstwo, dobra muzyka.. a przy okazji lekcja historii i sluszny cios w
kosciol, ktory w strachu przed lewica zawsze przymykal oczy na prawicowe ekstremizmy.. a
film to przede wszystkim jak zwykle fenomenalny caine.. Brossard w jego wykonaniu to
przebiegly dewota ktory na skutek poscigu coraz bardziej zmienia sie w zalosnego starca..
swietnie zagrana przemiana..

michostr86

Bredzisz jak potłuczony, o historii nie masz żadnego pojęcia, poczytaj trochę książek, a nie wynoś jakieś brednie z okrojonych lekcji historii, które gimbusom zafundował Herr Tusk. Napisz jeszcze że Hitler był prawicowcem i wierzył w Boga, a zaśmieje Ci się w twarz.

ocenił(a) film na 8
jaycutler

jestem mgr historii i pracuje w IPN wiec jakies tam pojecie chyba mam jednak... hitler w Boga nie wierzyl, wierzyl tylko w blizej nie okreslona opatrznosc.. religia sie brzydzil zwlaszcza chrzescijanstwem... czytac nie musze bo juz poczytalem na ten temat wiele ksiazek zarowno tych in+ i in- i wyrobilem wlasny wyposrodkowany poglad.. glosowac nie chodze od wielu lat bo nie mam na kogo wiec tuskiem mi szpili nie wbijesz... w Boga wierze w kosciele jestem co niedziele bo tak uwazam ze trzeba.. dla Niego... lewicowcem nie jestem, jestem zorientowany grubo na prawo... znam ksiezy wspanialych i znam tez ksiezy kanalie.. i podtrzymuje stanowczo teze ze kosciol katolicki jak kazda instytucja posiada mniejsza lub wieksza orientacje polityczna i zawsze bedzie to orientacja na prawo (co wynika zarowno z oczywistego konserwatyzmu kosciola i ze strachu przez bezbozna lewica w kazdej postaci) ktora czasem skreca za daleko tak jak mialo to miejsce w Vichy.. kosciol zawsze stawial i nadal bedzie stawial sobie za glowny cel swoje przetrwanie ze wzgledow zarowno wplywowo-biznesowych jak i szczerej wiary w to ze najpierw my musimy sobie zapewnic przetrwanie zeby pozniej moc zbawiac innych.. w prostej linii prowadzi to do uznania stalina i bezboznego komunizmu za gorsze zlo niz hitlera (byc moze nie uznaliby tak gdyby wiedzieli ze hitler rozprawe z religia po prostu zostawil sobie na pozniej) co oznacza przymykanie oczu na ekstremizmy prawicowe i milczenie.. owszem nieoficjalnie ratowali i to sporo.. ale oficjalnie nie... czysta polityka i nic wiecej.. owszem nie mowie ze caly kosciol wtedy taki byl ale znaczna czesc kleru w wielu krajach popierala faszyzm i nazizm bo byly wrogi komunizmowi.. antysemityzm byl tutaj juz raczej wisienka na tym torcie wzajemnego zrozumienia bo wspolpraca zaczela sie o wiele wczesniej... przyklady mozna mnozyc : hiszpanska wojna domowa-sojusz kleru z Franco i pozniejsze obsadzanie ksiezami i biskupami stanowisk w panstwie.. slowacja 1938-1944 gdzie dyktator kraju ksiadz Tiso sam placil niemcom za wywozenie slowackich zydow do gazu.. prawie to samo w ustaszowskiej chorwacji gdzie pavelic tez zawiazal sojusz z klerem.. tam byl np ksiadz zwany biskupem smierci ktorego imienia juz nie pamietam.. w kazdym razie osobiscie nadzorowal on katowanie serbow i zydow w chorwackich obozach... i mozna by wymieniac dalej.. a najwazniejsze ze nikogo nie spotkala tutaj zadna kara.. Tiso mowil publicznie : "według przykazania Bożego, Słowaku pozbądź się Żyda... pasożyta swego..." i nie dostal nawet reprymendy...

michostr86

Gdyby więcej Polaków miało tak wyważone podejście do historii, religii i Boga jak Ty to nie byłoby tej chorej wojny polsko-polskiej. Niestety wszechobecna agentura wpływu tak manipuluje Polakami, że popadają w ekstremizmy. Ja marzę o takiej Polsce gdzie ateista o lewicowych poglądach usiądzie przy jednym stole z ortodoksyjnym katolikiem i będą w stanie dojść do porozumienia bez żadnych awantur. Niestety obawiam się, że za mojego życia się to nie stanie. Pozdrawiam!

jaycutler


bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

kotbury

Napisał debil bez szkoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones