PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811}

W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości

On Her Majesty's Secret Service
6,4 28 122
oceny
6,4 10 1 28122
6,2 13
ocen krytyków
W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości
powrót do forum filmu W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości

Gdyby w tym filmie zagrał Connery, Moore albo Brosnan, byłby to najlepszy Bond w historii. Świetna fabuła, a pościg na nartach jest jedną z najwspanialszych scen w historii kina! Fakt, nie ma gadżetów, ale jest wszystko inne co nadaje ten specyficzny bondowski klimat i wyjątkowość. Uwielbiam ten film. Jest jedyny w swoim rodzaju - mroczny, wątpliwy moralnie (mafiozo zostaje teściem Bonda!), kręcony głównie zimą, ze wspaniałą muzyką, trochę romantyczny, z rewelacyjnym przeciwnikiem Bonda, oryginalnymi scenami akcji, z neurotyczną dziewczyną Bonda, i z... płaczącym Bondem na końcu.

ocenił(a) film na 10
Max_Zorin

brosnan nie mógł zagrać w filmie gdyż miał dopiero 16 lat

ocenił(a) film na 10
shoppracz4248

No tak, ale gdyby się urodził wcześniej... ;)

ocenił(a) film na 10
Max_Zorin

no niestety bonda miał zagrć wówczas roger moore ale miał kontrakt ze świętym a dalton uznał że był za młody

shoppracz4248

uważam, że gdyby w tym filmie zagrał Connery czy Brosnan (pomijając już kwestię ich wieku czy innych kontraktów), to straciłby on część swojego uroku- wyobrażacie sobie takiego zawsze idealnego Connery`ego, jak szlocha z powodu kobiety? bo ja nie...
a poza tym- po długim namyśle doszłam do wniosku, że OHMSS to najlepszy Bond w historii

ocenił(a) film na 10
madame_Emi

Faktycznie, trudno sobie wyobrazić szlochającego Connery'ego ;)
Ale Brosnan i Moore potrafiliby tę końcową scenę zagrać.

Max_Zorin

Roger Moore- tak, Brosnan- nie ;)

>>>za krótki;)

ocenił(a) film na 6
madame_Emi

a ja wlasnie jakos nie lubie tego bonda :/ nie wiem dlaczego

ocenił(a) film na 5
kiciak100

Ja tego Bonda szczerze nienawidzę, właśnie za to że agent 007 płacze! Nie podoba mi się "uczłowieczanie" Jamesa Bonda bo to przecież taki brytyjski Supermen i dlatego nie należy wymagać od od całej serii filmów o nim nawet odrobiny realizmu. To bajka dla dużych chłopców (takich jak ja) o niezłomnym herosie, który ma jednak o całe dziesiątki razy więcej klasy niż amerykańscy superbohaterowie z komiksów. Bond również nie powinien się żenić bo przecież (tu przepraszam drogie panie) traktuje kobiety przedmiotowo i to jest jeden z jego znaków rozpoznawczych. Jednym słowem George'owi Lazenby'emu mówimy nie! I Brosnanowi też

ocenił(a) film na 10
biedny_mis

Zależy co rozumieć przez "superman"...
Bond nie jest niezłomnym herosem.

ocenił(a) film na 5
Max_Zorin

Ale to taka sama bajka jak Batman czy inny Spiderman, tylko że główny bohater nie ma super mocy tylko zabawki. Nie chce przez to powiedzieć że jest to to samo tylko że jest analogia między filmami o Bondzie a komiksami o superbohaterach. Analogia, a nie podobieństwo żeby było ściśle.

ocenił(a) film na 10
biedny_mis

Ale dlaczego właśnie Spiderman, a nie "Trzej Muszkieterowie" albo "W 80 dni dookoła świata" ??????

Spiderman z założenia jest bajkowy i brak realności jest bezdyskusyjny.
A czy jest coś takiego w filme "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości" co powoduje, że ta historia nie mogłaby wydarzyć się naprawdę ?

ocenił(a) film na 10
madame_Emi

Brosnan dałby radę to zagrać. ;) W "Jutro nie umiera nigdy" jest taka scena gdy sam jest bliski płaczu pochylając się nad martwą Paris Carver. I pewnie by zapłakał gdyby nie nagłe pojawienie się dr Kaufmana. ;)

Max_Zorin

"Faktycznie, trudno sobie wyobrazić szlochającego Connery'ego ;)
Ale Brosnan i Moore potrafiliby tę końcową scenę zagrać.
"

eeee to tylko na końcu szlochał ?? Ja myślałem, że LAzenby przez cały film szlocha. CHyba, że to tylko jego wyraz ttwarzy był przez cały czas.

BTW. Nadawałby się każdy do tej roli. Nie wiem jak Craig, ale cała reszta tak. Szczeólnie Brosnan ,gdyby był w wieku jak podczas Goldeneye:)

ocenił(a) film na 9
Redgard

Zgadzam się z autorem tematu :)
Gdyby Connery lub Moore byłoby idealnie, Lazenby nie do końca mnie przekonuje ale fabuła filmu genialna.
Oczywiście wszystko pozostaje kwestią gustu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones