PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11691}

Więzień Rio

Prisoner of Rio
5,9 131
ocen
5,9 10 1 131
Więzień Rio
powrót do forum filmu Więzień Rio



Oj, wymordowałem się strasznie na tym nudnym filmie, Chryste Panie!

Paru ludzi chyba w 1962 roku albo rok później w USA zrobiło napad stulecia, złapano ich i skazano, jeden facio uciekł i schronił się w Brazylii, gdzie oficjalnie sobie żył bogato i nic mu nie mogli ludzie z USA zrobić, bo to Brazylia i tam jest takie a nie inne prawo. Lech Majewski poznał go w latach 80. i nakręcił o nim film. Ziom się zwał Ronald Biggs i pomógł Majewskeimu przy skrobaniu scenariusza.

W sumie rzeczony Biggs to wporzo postać, lubimy go, bo wychowuje no i kocha swojego synka. Matka synka, Brazylijka, opuściła familię, bo wolała zarabiać jako tancerka i striptizerka. Wydaje mnie się, że są to echa narzekań reżysera na to, że wszystko co złe, to komercja lalala, dla niej to nawet rodzinkę się czasami opuszcza. No niech będzie.

W filmie chodzi o to, że dwóch kolesi chce nielegalnie wywieść Biggsa, by posiedział w więzieniu, a nie opalał się w Rio etc. Oni go łapią, on im ucieka, nuda panie.

Jest i inny konflikt: dwóch tych ziomów się miedzy sobą pożarło, bo jeden myśli tylko o pieniądzach, którą dostaną za porwanie Biggsa, a drugi jest bardziej ludzki, z sumieniem w środku i w ogóle.

No i to tyle, nuda, że coś strasznego! I mamy jeszcze przebitki z karnawału w Rio, nie wiadomo po co, jakby kto nie wiedział, że w Rio półnagie kobiety łażą po ulicach. Majewski nie powiedział nam w ,,Więźniu z Rio’’ nic ciekawego.

Z ciekawostek to zanotował, że w 74 minucie filmu nad telewizorem jest portret faceta, który podobny jest do Andrzeja Leppera, ale może miałem zwidy.

Film ów to chłam, może 60 lat temu by się komuś spodobał, ale teraz? Ale, jak sam Majewski godoł, ,,Więzień z Rio’’ to pójście w stronę komercji, dlatego mąż ów czem prędzej uciekł z Hollywoodu i ojej ojej.

Doszły mnie głosy, że Biggs jakoś tak nie tak dawno sam się zgłosił gdzie trzeba i siedzi w pudle. Tylko nie wiem, na ile są to wieści prawdziwe, no i gdzie siedzi, jeśli siedzi.





o sześciu innych filmach Lecha Majewskiego piszę sobie tutaj: http://www.filmweb.pl/o,SIEDMIU,filmach,Majewskiego,pisz%EA,sobie,tutaj%3A,temat ,Topic,id=370639 [www.filmweb.pl/o,SIEDMI ...]





Mateusz_Glowacki

Dobrze, że są ludzie tacy, jak Ty - przyjemnie jest się śmiac z Twojej półinteligencji :)

Od samego początku o zrozumieniu przez Ciebie tego filmu świadczy to, jak dużo wiesz o całym tle... Napad stulecia bynajmniej nie zdarzył się w USA, tylko w Wielkiej Brytanii.

Z jedną rzeczą trafiłeś - film rzeczywiście pewnie 60 lat temu podobałby się bardzo. Świadczy to o zacofaniu intelektualnym dzisiejszego odbiorcy, takiego jak m.in. Ty (ale ja też, nie udaję lepszego).

Generalnie nie zrozumiałeś po prostu filmu, ale to nic złego, nie biczuj się z tego powodu.

the_boutique

wiecie może gdzie mogę zdobyć ten film?

<za krótki>

ocenił(a) film na 9
kangur_msc_CM

Będę polował na aledrogo czyli allegro. Były płytki więc i będą znów (mam nadzieję).

użytkownik usunięty
bartekw

oj nie będzie... płytki o których mówisz pochodziły z rozbieranej wypożyczalni i o ile mi wiadomo były tylko w jednym egzemplarzu.

ocenił(a) film na 9

Fakt. Było ciężko. W finale kupił mi kolega na wyspach i przywiózł do PL. Oczywiście napisów czy polskiego lektora-brak :)

ocenił(a) film na 6
bartekw

emule :)

ocenił(a) film na 5
kangur_msc_CM

Kolekcja 11 filmów Lecha Majewskiego już w sklepach ;)
Warto!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones