Brigitte Bardot

Brigitte Anne Marie Bardot

8,2
1 636 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Brigitte Bardot

Które aktorki starego kina uważacie za najpiękniejsze, ciekawią mnie wasze odpowiedzi ;)

Mój top 10:
1.Audrey Hepburn
2.Monica Vitti
3.Ava Gardner
4.Rita Hayworth
5.Lauren Bacall
6.Vivien Leigh
7.Jean Simmons
8.Leslie Caron
9.Brigitte Bardot
10.Marilyn Monroe

dzemsy20

Edit: Zapomniałem o Elizabeth Taylor

dzemsy20

Niekoniecznie w tej kolejności ale te kobiety są dla mnie najpiękniejsze:

1) Brigitte Bardot
2) Claudia Cardinale
3) Ursula Andress
4) Virna Lisi
5) Romy Schneider
6) Pascale Petit
7) Jean Seberg
8) Sharon Tate
9) Natalie Wood
10) Gene Tierney
11) Vivien Leigh
12) Elizabeth Taylor
13) Ava Gardner
14) Audrey Hepburn
15) Rita Hayworth
16) Marilyn Monroe
17) Grace Kelly
18) Faye Dunaway
19) Katharine Ross
20) Jacqueline Bisset
21) Raquel Welch
22) Gina Lollobrigida
23) Sophia Loren
24) Catherine Deneuve
25) Elżbieta Starostecka
26) Teresa Tuszyńska
27) Barbara Brylska
28) Pola Raksa
29) Barbara Kwiatkowska-Lass
30) Irena Karel

bardotek69

Pascale Petit, nigdy jeszcze nie słyszałem o tej aktorce, piękna, podobna do Brigitte :)
Kompletnie zapomniałem o Gene Tierney, a miała znaleźć się w moim top 10

dzemsy20

Cieszę się, że Ci się podoba. Dla mnie PP to jak połączenie BB i CC;) ja ją znam niemal tylko ze zdjęć niestety. Oglądałem tylko dwa filmy z nią, "Zdarzyło się pewnej nocy" (bez tłumaczenia, obejrzane dla epizodu Bardot i jej drugiego męża Charriera xd) i drugi już z napisami pt. "List nowicjuszki", był na CDA w zeszłym roku (już niestety usunięty). Sam film bez szału, ale Pascale była tam tak piękna, że dech w piersiach zapierało. Fox tak się bał jej urody, że wykupił prawa do jej filmu "Królowa dla Cezara" w którym gra Kleopatrę by jego premiera nie kolidowała z ich "Kleopatrą" z Elizabeth Taylor:) ona zadebiutowała w pierwszych i ponoć bardzo dobrych "Czarownicach z Salem" z Signoret, Montandem, Piccolim i Demengeot. Potem miała równie dobrą rolę w "Oszustach" z Charrierem i w ekranizacji powieści Saganki "Słaba płeć". Na te filmy poluję od lat ale ani widu, ani słuchu. Gene Tierney piękna, zwłaszcza w "Zostaw ją niebiosom".

bardotek69

Mam dwa pytania:
1.Czy "Zostaw ją niebiosom" jest dostępne na CDA z lektorem?
2.Ostatnio w przeczytałem gdzieś w internecie o rzekomym „romansie” BB z MM, czy to prawda?

dzemsy20

Tak, ten film jest dostępny na CD A (google nie boli xd).
Chodzi Ci pewnie o stronę Who Dated Who, która mylnie zestawia te aktorki jakoby miały że sobą romans xd BB i MM widziały się przez 5 minut podczas uroczystej premiery na której poznały Królową Anglii. Bardot była zachwycona Monroe, ale to tyle. Bardotka miała jednorazową przygodę lesbijską w Rzymie, kilka lat przed tym i mówiła że jednak to nie dla niej i tego nie powtórzy xd polecam jej książkę Pamiętniki: Inicjały BB dla takich smaczków:)

bardotek69

Dziękuje, to była właśnie ta strona lol :D

dzemsy20

https://youtu.be/vMjIML6KjwQ

użytkownik usunięty
dzemsy20

Ava Gardner, Vivien Leigh, Hedy Lamarr , E.Taylor,Catherine Deneuve i Grace Kelly -klasyczne piękności Bardotka i Cardinale były tak naturalnie przepiękne i jeszcze Gina, Virna, Sharon Tate,Faye Dunaway, Andress oraz Gene Tierney były cudne za to Audrey Hepburn to chyba najsłodsza aktorka w historii kina zaś Marilyn najseksowniejsza, a moim numerem jeden jest i była Belluci
a z polskich to Pola Raksa, Anna Dymna, Barbara Brylska, Barbara Kwiatkowska-Lass i Elżbieta Starostecka
No i Agnieszka Wagner uroda anielska 
piękne były też Scorpco,Przybylska, Trojanowska, Mielcarz i Grabowska

użytkownik usunięty
dzemsy20

jeszcze Jane Seymour była prześliczna

dzemsy20

Błagam, nie czytajcie tego, ponieważ większość z tych „piękności” obecnie uważam za przereklamowane. Każdy kiedyś dojrzewa do takich myśli, pozdrawiam.

użytkownik usunięty
dzemsy20

Właśnie one były piękne i oryginalne ! Porównując do tych współczesnych które są naprawdę przereklamowane i sztuczne.

Zgadzam się, naprawdę przesadziłem, chodziło mi tylko o to, że niektóre aktorki z tej listy przestały mi się podobać, a po obejrzeniu Lamparta zdecydowanie dodałbym tutaj Claudię Cardinale :)

dzemsy20

Do listy tych piękności rzecz jasna :)

dzemsy20

Niedługo zrobię odświeżoną i pełniejszą wersje tej listy :)

użytkownik usunięty
dzemsy20

Oj Claudia była naprawdę piękna < 3 a co filmu to może zdradzisz gdzie go oglądałeś ? ostatnio cały czas go poszukuje :(

Jest na gryzoniu.

użytkownik usunięty
dzemsy20

Dzięki !

dzemsy20

Claudia Cardinale (dla mnie najpiękniejsza kobieta wszechczasow) , Michèle Mercier ( choć miała operacje) , Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, (druga naj) Anna Karina, Romy Schneider, Virna Lisi, Barbara Bouchet, Eva Marie Saint, Lauren Bacall, Ava Gardner, Vivien Leigh, Sharon Tate, Marlène Jobert, Mireille Darc , Audrey Hepburn, Claudine Auger, Sylva Koscina, Barbara Lass (najpiękniejsza Polska aktorka), Jacqueline Sassard (przebiła wszystkie panienki w "Słabej płci"), Senta Berger.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones